Background image

Ostatné služby

Služby o oblasti lesu nie sú len obchodovanie s  drevom a rezivom ...

Ostatné služby

Ponúkame sušenie buka, duba, smreka a borovice, hrúbky do 60mm. Zaujímavé ceny, vysoká kvalita v profesionalnej sušiarni. Sušiareň sa nachádza priamo na našej prevádzke v Považskom Podhradí.

 V našej prevádzke ponúkame najmodernejšie kondenzačné sušenie. Kondenzačné sušenie je najprirodzenejšie nútené sušenie, teplota sušiaceho prostredia nepresahuje štandardne 40 stupňov Celzia, maximálne 50 stupňov Celzia. Rezivo pri sušení menej praská, je menej namáhané vplyvom pnutia, povrch reziva po vysušení ostáva prirodzené otvorený difúznym procesom na rozdiel od konvenčného sušenia, kde pri teplotách 90 stupňov Celzia prichádza k „upečeniu“ reziva a následne k jeho skrehnutiu a uzavretiu povrchu.

Kondenzačné sušiarne už svojou podstatou predstavujú najekologickejšou formu núteného sušenia a spotrebujú najmenej energie na svoju prevádzku. 

Zákazníkom ponúkame sušenie reziva ako štandardnú službu, pred ďalším opracovávaním reziva pre drevo domy, altánky pergoly ale aj pre záhradný nábytok, stolárske rezivo a palivové drevo.